çörek otu kremi Ürün Görseli

Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

Deri vücudunuzun en büyük organıdır. İç bölgeleriniz ile dünyanın geri kalan kısmı arasında koruyucu bir bariyer görevi görür, vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olur ve filtre görevi görür. Cilt sürekli bir büyüme halindedir ve eski hücreler ölürken yeni hücreler oluşmaktadır. Yaşadığınız yerden, yaşadığınız yerden, hayatınızın her alanında etkilenir. Sağlıklı cilt yaşlanmanın belirtileri ile mücadele edebiliyor, çok daha hızlı iyileşiyor ve potansiyel hastalığı sağlıksız ciltlerden daha iyi saklar.

Görünüm
Fiziksel görünümünden endişeleniyorsanız doğru cilt bakımı hayati önem taşımaktadır. Sağlıksız cilt donuk ve donuk görünme eğilimi gösterirken, sağlıklı cilt tam ve canlı görünür. Kırışıklıklar cildiniz dehidrate ve sağlıksız ise daha kolay gelişir ve daha derine batarsınız; bu da lekeli bir renkte düzensiz yamtaklara neden olabilir. Cilt sağlıksız olduğunda elastikiyetini kaybeder, bu da esnekliklerini kaybederek sarkabilir ve ince görünebilir.

Sağlık
Doğru cilt bakımı sadece iyi görünmekle kalmıyor aynı zamanda sağlıklı kalıyor. Zayıf cilt bakımı alışkanlıkları döküntülere, yaralara, akne ve kırışıklıklara yol açabilir. Sağlıksız cilt hastalığa, enfeksiyona karşı daha hassastır ve yaralanma sonrasında daha fazla yara izi görülür. Doğru bakım, sedef hastalığı gibi deri sorunları yaşayan ya da cilt alerjileri olan insanlar için özellikle önemlidir.

Cildin sağlıklı tutulması
Cilt sürekli olarak büyüyor ve değişiyor, bu nedenle bakım için sabırsızlanmalısınız. Gün boyunca bol miktarda su içerek cildi nemli tutun ve cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamak için dengeli bir diyet yapın. En iyi sonuç için taze meyveler ve sebzeler, bütün tahıllar ve yağsız proteinle sopa yapın. Dışarıda vakit geçirecekseniz daima güneş kremi kullandığınızdan emin olun.

Doğru Cilt Bakımı
Doğru cilt bakımı, düzgün bir şekilde temizlenmesi anlamına gelir. Cildin hayatta kalması için neme ihtiyacı vardır, bu nedenle cildinizden nemi emen cildinizi yüzünüzü yıkarken kullanmayın. Bunun yerine sıcak veya soğuk su kullanmayı deneyin. Ayrıca, sert veya kimyasal-ağır sabunlardan kaçının, çünkü kirletirken derinizden nem çıkarırlar. Banyo birkaç dakika içinde losyon uygulayarak cildinizi nemli tutun. Kuru cilt ile ilgili bir sorunuz varsa, günde birkaç kez sorun alanına yağlı bir losyon kullanın.

Cilt Bakımı ve Gebelik
Doğru cilt bakımı, hamilelik sırasında sağlık ve görünüm için önemlidir. Sağlıksız cilt sağlıksız bir vücuda neden olabilir, bu da sağlıksız bir bebeğe neden olabilir. Sağlıklı cilt daha yumuşaktır ve gebeliğin ilerleyen aşamalarında tipik olarak ortaya çıkan germe izlerini en aza indirecektir.

Cilt Bakımının Önemi

Güzellik ve cilt bakımı, özellikle de güvenle ellerinden gelenin en iyisini göstermek isteyenler için el ele gidin. Genç yaşta iyi cilt alışkanlıkları başlatmak, o kadar genç olmadığımız yıllarda daha genç görünümlü cilde katkıda bulunacaktır. Sağlıklı organik gıdaların iyi beslenme alışkanlıkları daha genç, daha genç görünümlü ciltlere katkıda bulunur. Ciddi cilt bakımının iyi günlük alışkanlıklarının yanı sıra cilt kanseri doktorlarının asla sigara içmemesi ve daima güneş altında cilt korunması için çok güçlü bir tavsiyede bulunur.

Güzellik sadece bir yüz meselesi değildir;
Ciddi cilt bakımı, başınızın üst kısmına kadar olan tüm cildi içermelidir. Dermatolog MD Dennis Gross’a göre cildimize yapabileceğimiz en kötü şey korunmasız güneşe maruz kalma. Doktor Gross, cildin kırışıklıklarının, koyu renk lekelerinin ve sarkma cildinin% 90’ının korunmasız güneşe maruz kalıştan kaynaklandığını söylemeye devam ediyor. Bu nedenle doktorlar daima her zaman SPF 15 güneş koruma ürünleri giymeyi tavsiye etmektedir. Bu, en hassas ciltlere sahip olanlar için erken yaşta bu alışkanlıkları başlatmak için özellikle önemlidir.

Zamanla cildimizin değişmesine neden olan sebepler, direkt olarak cildin parçalanmasıyla ilgilidir. Daha önce de belirtildiği gibi, bunun olmasının çeşitli nedenleri var, ancak yapılan hasarların bir kısmını değiştirmek için bazı yollar var. Pahalı doktorların ofis muayeneleri olmadan yıllarca sürecek hasarın uzamasına ve cildin tersine çevrilmesine neden olabilir. Hasarını artıracak kollajen onarımı ile artık kanıtlanmış ürünler var. Retinol ve yeşil çay özütü ve C vitamini gibi organik cilt bakımı antioksidanları da ekonomiktir ve sert veya pahalı ürünleri kullanmak zorunda kalmadan derinizin güzelliğini geri kazanmayı ispatlamışlardır.

Güzellik cilt bakım onarımlarının yanı sıra; günlük yüz temizleme alışkanlıklarınızın da önemi vardır. Çoğu, yüz cildi kullanımı için dengeli bir şekilde az miktarda sabun bulunduğunu anlıyor. Birçoğu cildimizi kurutur ve yalnızca sabunlarımız veya yüz yıkamam için yapılan temizleyiciler kullanılmalıdır. Yıkamanın üstü yüzümüzde de kötüye gidiyor, çünkü orada olması gereken birçok doğal yağ çıkıyor. Luke sıcak su, kılcal damarların sıcak veya soğuk parçalanması nedenlerinden ötürü de önerilir. Ciddi güzellik cilt bakımı için bir diğer önemli nokta haftada bir kez eksfoliyasyon. Evde kullanabileceğiniz iyi bir kit, herkes için uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır. Küçük taneli eksfoliyatların kullanılması büyük önem taşır ve büyük taneler yardım etmeden daha fazla zarara neden olduğundan büyük taneli değildir. Haftada bir kez pul pul dökülme ile; bir parlaklık sana cilde geri gelecektir. Nemlendirme, parıltıyı gidermek için çok önemlidir. Akne sorunları olan ciltler dışındaki tüm cilt tipleri için nemlendirmek önemlidir. Cildinizin türüne bağlı olarak, nemlendirme miktarı ne kadar veya az kullandığınıza bağlı olarak değişir.

Güzel cilt, geri dönmek için fazla bir şey yapmaz, sadece birkaç iyi ürün ve kararlılık iyi alışkanlıkları. Daha sıcak havalarda tam zamanında, cildinize nezaketle başlanmaya başlamak uzun sürmüyor ve karşılığında yumuşaklık ve güzelliğin gösterilmesi sizindir. Küçük bir çaba yol boyunca gidecek ve parıltı gelecek!

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )