çörek otu kremi Ürün Görseli

Dirsekler neden kurur?

Dirsekleriniz neden kurudur

Dirseklerinizin eskisi kadar ipeksi pürüzsüz olmamasının pek çok nedeni olabilir. Havuzda çok vakit geçiriyor musun? Klor suçlu olabilir. Sıcaklıklar yaşadığınız yerden düşmeye başlıyor mu? Soğuk ve kuru hava nemi sadece havadan değil aynı zamanda cildinizden emiyor olabilir.

Kuru dirsekler ayrıca, cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bunun nedeni bazı sabun, parfüm ve losyonlardaki bileşenlerden kaynaklanabilir. Sıcak banyolar veya duşlar da cildi kurutabilir.

Bazı durumlarda, kuru cilt altta yatan bir tıbbi durumun belirtisi veya semptomu olabilir. Buna egzama ve sedef hastalığı dahildir.

Sebep olursa olsun, dirseklerinizin doğal pürüzsüzlüğüne dönmesine yardımcı olabilecek adımlar vardır. İşte böyle.

Çözüm 1: Duş alışkanlığınızı tekrar değerlendirin

Dirseklerinizdeki kuru cilde katkıda bulunabilecek duş rejiminin birkaç farklı yönü vardır.

Kuru dirsekler suda çok fazla zamanın sonucu olabilir, bu nedenle duş veya küvette harcadığınız zamanı sınırlamak faydalı olabilir. Sıcaklığı düşürmek de bir zorunluluktur. Sıcak su, neminizi cildinizden atabilir, bu nedenle daha ılımlı bir ısı seviyesi hedefleyin.

Kokulu sabun veya vücut yıkama kullanıyorsanız, parfümsüz olmasını düşünebilirsiniz. Kokulu yıkamalar sık ​​sık cildi kurutabilir. Yeni bir şeye geçiş yapmak isterseniz, ilave nemlendiriciyle yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Çözüm 2: Doğru nemlendiriciyi kullanın

Her duş veya banyodan sonra nemlendirmiyorsanız, başlama zamanı. Ayrıca, suya maruz kaldıklarında veya sıcaklıkta ciddi bir değişim olursa dirseğinize losyon uygulamanız gerekir.

Bir losyon veya krem ​​seçerken aşağıdakileri içeren ürünleri arayın:

 • zeytin yağı
 • hindistancevizi yağı
 • vazelin
 • kakao yağı
 • shea yağı

Farklı fiyat noktalarında bulunan bakkallarda ve eczanelerde hidratasyon losyonları ve nemlendiriciler bulabilirsiniz.

Lozone veya krem ​​almadan kendin yap bir muameleyi denemek istersen, evde kendi pul pul dökülme nemlendiricisini yapabilirsin:

 • 1/3 fincan zeytinyağı ile 1/2 fincan granüle şeker karıştırın.
 • Karışımı etkilenmiş dirsek veya dirseklere sürtün. Bu tamamen doğal exfoliate ölü cildi çıkarmanıza ve bölgenin hidrasyonuna yardımcı olacaktır.
 • Fırçaladıktan sonra alanı iyice durulayın.

En iyi sonucu elde etmek için bölgeye Vazelin veya başka bir nemlendirme ürünü uygulayın. Bu, nem kilitlenmesine yardımcı olacaktır.

Çözüm 3: Üstlerinizde ve dış giysinizde not alın

Yakın zamanda yeni bir üst bluz taktın mı? Veya yeni bir battaniyeye girip duruyorsun? Hassas cilde sahipseniz, bazı kumaşlar tahrişe neden olabilir ve kurumaya neden olabilir.

Belirli bir kumaşla temasa girdikten sonra dirseklerinizin özellikle kuru veya tüysüz hissettiğini fark ederseniz, bakmaya değer olabilir. Maddeyle olan ilişkinizi sınırlayın ve belirtilerinizi not edin. Belirtiler azalırsa, kuruluk kumaş tahrişinin bir sonucu olabilir.

Ayrıca giysilerinizi yıkadığınız deterjanın dirseklerinizde cildi tahriş edebilen tahriş edici olmadığından emin olmanız da önemlidir. Potansiyel tahriş edicilere aşağıdakiler dahildir:

 • kimyasallar
 • kokuları
 • nikel
 • potasyum dikromat
Çözüm 4: Dış çevreye karşı koruma

Hava değiştikçe, cilt bakım ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Örneğin, çok fazla güneş almanız, özellikle dirseklerinizde cildi kurutabilir. Güneş altında uzun süre kalmayı planlıyorsanız, kokusuz güneş kremi kullandığınızdan ve koruyucu giysiler giydiğinizden emin olun. Optimal koruma için, güneş kremi her iki saatte bir yeniden uygulayın veya yüzme veya terleme sonrasında.

Son derece soğuk hava, dirseklerinizde cildi kurutabilir. Serin ve kuru bir ortamdaysanız nemlendiriciyi uyguladığınızdan ve dirseklerini kapalı tuttuğunuzdan emin olun.

Çözüm 5: Sizin için en iyi cilt bakım ürünlerini seçin

Kuru dirsekleriniz egzama veya sedef hastalığı gibi tıbbi bir durumdan kaynaklanıyorsa , belirtilerinizi daha kolay gidermek için özel olarak formüle edilmiş ürünler bulunmaktadır. Kullanabileceğiniz reçetesiz satma ve reçete etme seçenekleri hakkında doktorunuz veya dermatologunuzla konuşun. Size bakmak için maddeler ve güvenebileceğiniz markalar hakkında tavsiyelerde bulunabilirler.

Teşhis konmuş bir deri durumunuz yoksa birinin belirtilerinizin arkasında olduğunu düşünürseniz, doktorunuza danışın. Etkilenen bölgeyi değerlendirebilirler ve gerekirse teşhis koyabilirler. Doktorunuzun yardımı ile sizin için doğru olan bir reçete geliştirebilirsiniz.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )