çörek otu kremi Ürün Görseli

Hamilelikte Kuru Cilt İçin Doğal Telafiler

Hamilelik sırasında cildinizde birçok değişiklik olur. Germe işaretleri karnınızda oluşmaya başlar. Kan üretiminde bir artış cildinizin parlaklaşmasına neden olur. Aşırı yağ salınımı tahrişlere ve akne neden olur. Bebeğiniz büyüdükçe, kuru cilt yaşayabilirsiniz.

Annelerin hamilelik sırasında kuru cildi olması yaygın bir durumdur. Hormon değişimleri cildinizin elastikiyetini ve nemi kaybetmesine neden olur, çünkü uzanır ve artan bir karnı barındırmak için sıkılır. Bu, pul pul deri, parlak kırmızı çarpmalar, kaşınma veya genellikle kuru cilt ile ilişkili diğer semptomlara neden olabilir.

Çoğu kadın, midede kuru, kaşıntılı cilt tecrübe ederken, bazı hamile kadınlar da kalçalarında, göğüslerinde ve kollarında kaşıntı hissederler. Üçüncü trimesterde, az sayıdaki anneler karnında kaşıntılı kırmızı çarpmalara bile neden olurlar.

O kadınlardan birisin, kuru cildin bakımından aldığın rahatlamadan daha tatlı bir şey olmadığını biliyorsun. Doğuma kadar kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak bazı doğal ilaçlar.

Aslında, bakkalda değil. Ancak, tarifi hammadde olarak satın aldığınız birçok ürün nemlendirici olarak iki katına çıkar. Zeytinyağı ve jojoba yağı cilde yoğun nem sağlar ve antioksidan doludur. (Not: Jojoba yağı cildinize uygulamak için güvenlidir, ancak içilmesi tehlikeli olabilir.) Yağın büyüsünü yerine getirmesi için cildinizde ovmak için yalnızca birkaç damla gerekir. Yağışlardan bazılarını kesmek için cildi nemlendirmeye çalışmayı deneyin.

Shea yağı ve kakao yağı da eczane nemlendiricilerine karşı doğal alternatiflerdir. Cildinizi temizlemeye ve nemlendirmeye yardımcı olacaklardır.

Sert alkol içeren vücut yıkama ve sabunlarından uzak durun. Bunun yerine, cildinizin pH seviyelerini eski durumuna getiren ve kuru cildi rahatlatan bir doğal temizleyici için bir kısım elma sirkesi iki parçalı su ile karıştırmayı deneyin.

Ayrıca, nemlendirici hindistan cevizi yağı, çiğ bal, sıvı Kastilya sabunu ve evde yapılmış banyo sabunu yapmak için narenciye gibi gebelik emniyetli uçucu yağları da karıştırabilirsiniz. Bu cildinizi her zamankinden daha pürüzsüz bir halde bırakacaktır. Ancak ne kadar uygulandığınızın denize girmeyin. Sadece kir ve yağdan kurtulmak için yeterince kullan. Cildinizi ürünle aşırı yüklemek istemezsiniz.

Yoğurt laktik asit ve protein açısından zengindir. Bunlar cildi tahrip eder ve hidratlar. Ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına, gözeneklerin sıkılaştırılmasına ve ince çizgilerin görünümünü azaltarak sizi daha genç görünmelerine yardımcı olurlar.

 Hafif yoğurt ince bir tabaka parmak uçlarınızla cildinize masaj yapın ve iki veya üç dakika bekletin. Daha sonra, ılık suyla temizleyin ve bir havluyla kurutun.

Süt banyoları, kuru cildi yatıştıran süt esaslı bir başka çözümdür. Sütteki doğal laktik asit yoğurt gibi ölü cilt hücrelerini de elimine eder ve cildi hidratlayabilir.

Ev yapımı bir süt banyosu yapmak için, 2 bardak tam toz süt, 1/2 fincan mısır nişastası, 1/2 kabartma tozu ve gebelik güvenli bir esans yağı birleştirin . Tüm karışımı banyo suyuna boşaltın. Eğer vejetaryenseniz, pirinç, soya ya da Hindistan cevizi sütü kullanabilirsiniz.

Amerikan Gebelik Derneği , banyo suyunun sıcaktan ziyade sıcak olması gerektiğini ve anne- lerin banyodaki zamanlarını 10 dakika veya daha kısa bir süreye kadar sınırlamalarını şiddetle öneriyor.

Sıcak bir duşta fazla zaman geçirmek cildiniz için kuruyabilir. Sıcak su, cildinizin doğal yağlarını uzaklaştırır. Sadece ılık su kullanmaya çalışın ve cildinizi nemli tutmak için zamanınızı sınırlayın.

Kuru Cilt Hakkında Endişelenmeli miyim?

Östrojen seviyesinin değişmesi nedeniyle, bazı kaşıntılar (özellikle avuç içlerinde) normaldir. Ancak ellerde ve ayaklarda ciddi kaşıntı varsa doktora gidin. Ayrıca, karanlık idrar, yorgunluk, iştah kaybı, depresyon ve dışkıda açık renkler arayın.

Bunlar gebelikte intrahepatik kolestaz belirtileri olabilir (ICP). ICP, safranın normal akışını etkileyen gebelikle ilgili karaciğer bozukluğudur. Bebek için tehlikeli olabilir ve ölü doğum veya erken doğum yapılmasına neden olabilir.

Gebelik hormonları safra kesesi işlevini değiştirerek safra akışının yavaşlamasına veya durmasına neden olur. Bu, daha sonra, kana dökülen safra asidi oluşumuna neden olabilir. Göre Amerikan Karaciğer Vakfı , ICP ABD’de her 1000 için 1 ila 2 gebelikleri etkiler. Kolestaz genellikle doğum günlerinde kaybolur.

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )